Mlhy Miramosu

Minulé ročníky

Díl šestý Tábor 407 (2018)

Válka s elfy nabrala nečekaný spád poté, co Sirineos získal od gnómů střelné zbraně. Fronta se pohnula a dávno dojednané hranice byly opět lidmi posunuty. Reakce elfů na sebe nenechala dlouho čekat. Tentokrát jsou odhodlání vypořádat se s lidmi jednou provždy a tak své zbývající území obklopí horami tak vysokými, jako jsou ty Velké hory na severu.

    Válka skončila. Je čas jít domů.


Díl pátý První Přístav (2017)

Události v Prvním Přístavu hnuly základy Kontinentu (málem i doslova). Známé rasy byly rozšířeny o zvídavé a poněkud militantní gnómy. Odkud se však vzali, zatím obyvatelé Kontinentu nevědí. Zdá se, že bude nutné prozkoumat oceány. Hranice lidských vévodství se hnuly vypuknutím několika ozbrojených konfliktů. Situace je poněkud nejistá a nikdo neví, co bude dál. Začne válka mezi největšími vévodstvími? Půjdou si Harald III. a Svante po krku už nejen ostrými jazyky?

 

Díl čtvrtý Chuť domova (2016)

Návrat domů po delším čase nebývá jednoduchý. Zvlášť když jej mezitím vypálila magická válka, nikde nic neroste a vaši lidé trpí. Velké překvapení nastane, když zjistíte, že se vašeho lidu mezitím ujal hodný magický stařík, který řeší problémy za vás. No a ještě větší překvápko nastane, když zjistíte, že tím, jak dělá všechno za vás, jste tam vlastně k ničemu. A navíc se o vaši duši poperou dvě zhádané bohyně.

 

Díl třetí Vzpomínky předků (2015)

Co se stane, když má trpaslík krumpáč? Začne kopat. A když je ten trpaslík náhodou trpasličí alchymista – theurg? Vykope velmi mocnou elemetální bytost nápadně připomínající draka (nezapomeňte, že přeci draci neexistují), a tím také zavaří všem mágům celého Kontinentu.

Kde je ale drak nyní? Proč pokles magie přetrvává? To nikdo neví, nebo nepoví. No rozhodně bychom teď mohli porazit mága z Meziříčí!

 

Mezidíl Koncil (2015)

Z jednání u kulatého stolu bývalého rektora magické univerzity Archibalda Voska vyšel dokument Charta o magické bezpečnosti, kde se všechny jednající strany, tedy král miramosský, vévoda tornelianský, velmistr řádu Jitřní hvězdy a zástupkyně ahezzské univerzity usnesly na shodném postupu při řešení magickým otázek a hrozeb.

 

Díl druhý Čajový vánek (2014)

Život v univerzitním městě bývá svízelný, tedy pokud jste jeho starosta. Studenti se odvolávají na univerzitní práva, všudypřítomný handl, nutnost zajisti městskou gardu, na kterou nejsou ti správní lidé…člověk, aby si ten čaj raději dochutil nějakou brandy. (Nebo naopak)

No pokud jste rektor, máte kolem sebe neustále všetečné studenty, všetečné vyučující a hlavně ten zatracený PORTÁL, který se z ničeho nic vyskytl na vašich pozemcích.

Pokud jste šéf zlodějské gildy, máte problém také. Nikdy nevíte, kde číhá připravený nůž, jestli vaši lidé jsou vaši jen naoko nebo doopravdy a kolik toho Nářezu už máte v sobě, nebo v rektorovi.

 

Díl první Mlhy Miramosu (2013)

Meziříčí byla trochu drsná avšak malebná končina pod Velkými horami. Lidé tam chovali ovce a pěstovali mrkev a hašteřili se mezi s sebou, který klan má hezčí ovce a statnější holky.

Toto kdysi opuštěné místo si však ke svému bádání před mnoha lety vybral mág, jehož duše se nyní znovuzrodila v místním prosťáčkovi Tomáši Marném. Dávná laboratoř znovu ožila a dřívější sluhové chtěli zpět svého pána.

Pokud by vám, ale připadalo, že je dobrý nápad Tomáška v agónii vhodit do laboratoře a zabouchnout dveře, musím vám sdělit, že duše, která nepřešla před most mečů se dá spojit s nehmotným astrálním tělem….no a máte to ještě horší. Tak špatné, že to nesmaže ani elitní elfí magické komando. Nicméně smaže skoro všechno okolo.

Copyright Mlhy Miramosu © 2016. All Rights Reserved.